Niezwykłe miejsca w Szczecinie i okolicach

Szczecin obfituje w przepiękne zabytki oraz liczne atrakcje. W obrębie miasta znajduje się słynne Jezioro Szmaragdowe, Wały Chrobrego, czy podziemne tunele i trasy wycieczkowe. Co jeszcze warto zobaczyć w Szczecinie?

Atrakcje Szczecina i okolic

  1. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Szczecinie jest Muzeum Techniki i Komunikacji- Zajezdnia Sztuki. Pod wielkim wrażeniem wspaniałych pojazdów będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Skorzystamy tu z symulatora tramwaju, w którym można poczuć się, jak najprawdziwszy motorniczy. Oprócz tego do wielu aut i pojazdów można wsiąść i zobaczyć z bliska, jak wyglądały dawne środki komunikacji. Hitem wystawy jest polski prototyp ,,Wszędołaz “. Dużym zainteresowaniem cieszą się też samochody służb mundurowych z epoki PRL-u. Wszystkie eksponaty są niezwykle zadbane i poddane renowacjom, dlatego też wyglądają rzeczywiście zjawiskowo.
  2. W odległości 24 kilometrów od Szczecina leży wieś Nowe Czarnowo. To absolutnie fantastyczne miejsce, gdzie w pobliskim lesie rośnie około 100 zdeformowanych sosen zwyczajnych. Są one wygięte pod 90 stopniem tuż nad powierzchnią ziemi. Przyczyna tego zjawiska nie jest znana, ale jedna z hipotez mówi, jakoby drzewa, posadzone w 1934 roku zostały ukształtowane w ten sposób do celów stolarskich lub szkutniczych.
  3. Atrakcje Szczecina i okolic, to także odległe o 57 kilometrów Świnoujście. W Świnoujściu warto wybrać się na miejską plażę, która ma 3,5 kilometrów długości i jest szeroka na 120 metrów. Wracając z plaży warto zobaczyć też jeden ze świnoujskich symboli, czyli wiatrak na falochronie. Prawdziwa nazwa wiatraka brzmi Stawa Młyny. Ma on około 10 metrów wysokości i został ustawiony jako znak nawigacyjny w XIX wieku. Z wiatrakiem na falochronie związana jest legendą, jakoby stary młynarz, zamieszkujący wiatrak, odmładzał powracających tamtędy marynarzy. W Świnoujściu punktem obowiązkowym jest piękny i zadbany Park Zdrojowy.
  4. 2.37 kilometrów w linii prostej od Szczecina znajduje się położone na cyplu Nowe Warpno. Atrakcje Szczecina i okolic, a zwłaszcza Nowego Warpna są ściśle związane z akwenami wodnymi. Osoby przybyłe do miejscowości mogą rozsmakować się w sportach wodnych na Jeziorze Nowowarpieńskim oraz Zalewie Szczecińskim. Wypożyczymy tu niezbędny sprzęt do windsurfingu czy kitesurfingu, lub popływamy jachtem. Po udanym plażowaniu i sportach, warto udać się na niewielką, malowniczą starówkę z charakterystycznym ryglowym ratuszem z 1697 roku, w roli głównej.
    Szczecin i okolice to idealne miejsce na letni wypoczynek, nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie czyste wody i wspaniałe krajobrazy, a także niecodzienne atrakcje miejskie, takie jak Zajezdnia Sztuki czy podziemne trasy tunelowe.

You may also like...