Kolonie nad morzem czy w górach?

Kolonie to dla każdego dziecka duży test na samodzielność, ale także fantastyczna przygoda. Zdecydowanie każde starsze dziecko powinno przeżyć ją, a najlepiej – przeżywać co roku, podczas wakacji czy ferii zimowych. Gdzie skierować swoje dziecko na kolonie – nad morze czy w góry?

Jakie rozrywki preferuje dziecko?

Zarówno nad morzem, jak i w górach, na koloniach dziecko będzie miało zapewnione mnóstwo atrakcji. To, że dziecko nie umie pływać nie oznacza, że nie powinno jechać nad morze, a to, że nie lubi spacerów nie znaczy, że góry będa złym pomysłem. Wręcz przeciwnie – warto czasami przełamywać nieco opory dziecka i pokazać mu, że i góry i morze mają w sobie dużo atrakcji. Samodzielny wyjazd na kolonie jest dla młodego człowieka atrakcja samą w sobie więc na pewno będzie mu się podobało. Jeśli z różnych powodów chcesz, by dziecko nauczyło się jeździć na nartach – wybierz raczej zimowe ferie w górach z nastawieniem na narciarstwo lub snowboard. Jeśli natomiast chcesz, by nauczyło się pływać, dobrym wyborem będą obozy nastawione na morskie atrakcje w czasie letnich wakacji nad morzem. Na https://www.all4you.edu.pl/ znajdziesz różne propozycje kolonii tematycznych dla dziecka.

Dlaczego warto wybrać kolonie?

Dzieci około 10. roku życia zaczynają już przejawiać pewną chęć samodzielnych wyjazdów, i to najlepszy czas, aby im to zaproponować. Kolonie to ogromna frajda dla każdego dzieciaka. Te bardziej nieśmiałe maluchy nawiązują tu swoje pierwsze prawdziwe przyjaźnie i uczą się współpracy z rówieśnikami. Te aktywne i rozbrykane mają tu zapewnionych mnóstwo rozrywek, dzięki którym ich energia zostanie spożytkowana. Kolonie to także wartościowy czas dla rodziców – którzy wiedzą, że ich dziecko jest zdrowe, bezpieczne i szczęśliwe, więc mogą świetnie wypocząć bez niego – na przykład jadąc tylko we dwoje na wycieczkę lub robiąc zaplanowany od dawna wakacyjny remont pokoju dziecka. Dzięki bogatej ofercie kolonii z pewnością uda się wybrać taki rodzaj wypoczynku dla dziecka, który będzie się podobał zarówno jemu, jak i rodzicom, i dostarczy mnóstwa wrażeń.

You may also like...