Magiczne wakacje

Jeśli chcesz spędzić najbliższy urlop inaczej, poznać nowe, przepiękne miejsca i życzliwych, gościnnych ludzi, odkryć wciąż rzadko odwiedzane wyspy, rozsmakować się w aromatycznej kuchni, nurkować wśród tysięcy kolorowych ryb i raf koralowych czy wspinać się na wulkany skąd można podziwiać zniewalająco widok wschodów słońca – Indonezja czeka na Ciebie! Ten azjatycki, wyspiarski kraj oferuje turystom znacznie więcej – również niesamowite zabytki o charakterystycznej architekturze, liczne możliwości aktywnego spędzania czasu, możliwość podziwiania unikalnej fauny i flory. Sprawdź, czym może zaskoczyć Cię Indonezja oraz dowiedz się Indonezja co zobaczyć.

Kiedy jechać

W klimacie Indonezji występują dwie pory roku: pora deszczowa (od października do kwietnia) i pora sucha (od maja do września). Klimat indonezyjski charakteryzuje się raczej wysokimi temperaturami przez cały rok (średnia to 26 stopni C) oraz znaczną wilgotnością (60-90%). Klimat Indonezji jest również zależny od regionu czy od wyspy – zdarza się, że różnice temperatur w ciągu doby są bardzo wysokie (gorące dnie, chłodne wieczory i noce). Ponadto w niektórych regionach pory roku wręcz nakładają się na siebie i trudno je rozróżnić. Najlepszym czasem na podróż do Indonezji jest okres pory suchej czyli od kwietnia do października. Warto jednak wiedzieć, że w porze deszczowej turystów w kraju jest zdecydowanie mniej a ceny są niższe.

Największe atrakcje

Największe atrakcje Indonezji to oczywiście jej wyspy. Te najchętniej odwiedzane i najpopularniejsze to Bali, Lombok, Jawa, Sulawesi i Sumatra. Bali to wyspa z licznymi kurortami turystycznymi, atrakcjami w postaci barów, klubów i restauracji. Organizowane są tutaj różne imprezy, wydarzenia kulturalne, koncerty, festyny czy wycieczki fakultatywne. Między innymi dlatego właśnie Bali cieszy się taką popularnością wśród turystów. Mniejsza Lembongan to wyspa znacznie spokojniejsza i mniej chętnie odwiedzana – samych kurortów i atrakcji jest tutaj może mniej ale dzięki temu jest bardziej spokojnie co wielu podróżników z pewnością doceni. Sumatra to wymarzone miejsce dla miłośników przyrody, atrakcyjnej fauny i flory. Jest to kraina dzikich zwierząt, nieokiełznanej przyrody, dziewiczych terenów nienaruszonych przez człowieka. Znajdują się tutaj aktywne wulkany, występują endemiczne gatunki zwierząt, których próżno szukać gdzie indziej (słonie sumatrzańskie, orangutany sumatrzańskie). Sumatra to również przepiękna rafa koralowa, bajeczne laguny, piaszczyste plaże, archipelag małych i wciąż nieodkrytych przez masowego turystę wysp.
Odpowiadając na pytanie Indonezja co zobaczyć nie sposób nie wspomnieć o kolejnej wyspie – Jawie, zamieszkiwanej przez 60% populacji całego kraju. Jawa to kraina aktywnych wulkanów oraz pięknych świątyń – Borobudur i Prambanan. Pierwsza to świątynia buddyjska, zaś druga – hinduska. Warto je polecić ze względu na niezwykłą architekturę oraz piękne widoki. Niewątpliwą atrakcją tej wyspy może być także wspinaczka na wulkan Bromo skąd rozpościera się malownicza panorama wschodów słońca.

 

You may also like...