Termy nieopodal granicy

Słowacja, mimo że wciąż jednak rzadko kiedy brana pod uwagę jako wakacyjny i urlopowy kierunek, ma odwiedzającym ją osobom naprawdę sporo do zaoferowania. Polacy, głównie ze względu na bliską odległość często i chętnie odwiedzają ją na weekendowe wyjazdy. Pomysłów na taki krótki wypoczynek jest naprawdę sporo. Przy samej granicy polsko-słowackiej znajduje się bardzo dużo miejsc godnych odwiedzenia.

 

Jednym z nich jest osada Orawice. Orawice znajdują się na Orawie, nad rzeką o tej samej nazwie. Jest to turystyczny ośrodek o międzynarodowej renomie, wśród Polaków popularny głównie ze względu na niewielką odległość do Zakopanego. Miejsce to znane jest przede wszystkim ze znajdujących się tam gorących źródeł. W Orawicach znajdują się obecnie dwa baseny termalne – Kąpielisko termalne Meander Park. Osada jest także punktem wypadowym w rejon Bobrowca. Szczególnie atrakcyjna pod względem turystyczny jest wycieczka przez Cieśniawę, czyli skalny wąwóz, który znajduje się w dolnej części Doliny Juraniowej. Ponadto warto też udać się w rejon sąsiednich pasm – Orawicko-Witowskie Wierchy oraz Skoruszyńskie Wierchy.

Termy Oravice cennik

Wszystkie osoby zainteresowane odwiedzinami w termach Oravice mają możliwość sprawdzenia aktualnego cennika poszczególnych wariantów i usług na oficjalnej stronie internetowej dostępnej między innymi w języku polskim. Wstęp dla osób dorosłych (od 16 do 64 roku życia) wynosi 22 euro na 3 godziny lub 24 euro na cały dzień. Dostępne są także inne opcje.

 

You may also like...