Atrakcyjny kraj niedaleko Polski

Ukraina to piękny i wart poznania kraj leżący niedaleko od Polski. Cieszy się zatem popularnością wśród polskich turystów. Do zalet podróży właśnie do tego kraju warto zaliczyć liczne atrakcje, piękne miasta, niskie ceny czy pyszną kuchnię. Z Ukraińcami łączy nas zdecydowanie więcej niż mogłoby się wydawać, ponadto z łatwością dogadamy się z miejscową ludnością. Poznajmy bliżej najpopularniejsze Ukraina ciekawe miejsca.

Kijów

To nie tylko stolica Ukrainy i siedziba władz administracyjnych ale również miasto pełne ciekawych zabytków i wartych odwiedzenia miejsc. Znajduje się w północnej części kraju. Kijów czasem nazywany jest “miastem złotych kopuł” ponieważ znajdują się tutaj charakterystyczne kopuły cerkwi i soborów. Szczególnie pięknym zabytkiem jest Sobór Mądrości Bożej wpisany na listę zabytków UNESCO. Na liście tej znajduje się także Ławra Pieczerska.
Andrijewski Spusk to rozpoznawalna ulica Kijowa. Znajdują się tutaj instytucje kultury, muzea i galerie. Miłośników literatury z pewnością zainteresuje możliwość zwiedzenia domu Michaiła Bułhakowa gdzie znajduje się także poświęcone pisarzowi muzeum.

Lwów

Najbardziej polskie z ukraińskich miast jest chętnie odwiedzane przez Polaków. Wracamy tutaj z sentymentem a polska mowa często rozbrzmiewa na pięknych lwowskich ulicach. Lwów znajduje się w zachodniej części Ukrainy. Najczęściej odwiedzanym zabytkiem jest piękna starówka z historyczną zabudową. W Lwowie znaleźć możemy piękne świątynie różnych wyznań, między innymi katedry, synagogi czy cerkwie. Lwów jest miastem wieloetnicznym i wielokulturowym zaś mieszkańcy są z tego dumni.

Odessa

Odessa jest najważniejszym ukraińskim portem a także jednym z najsłynniejszych kurortów. Leży w południowej części kraju nad Morzem Czarnym. Tysiące turystów odwiedzają to miejsce każdego roku. Oprócz plaż i atrakcji turystycznych znajdziemy tutaj także przepiękny gmach opery, nowoczesny budynek filharmonii oraz charakterystyczną latarnię morską. Warto także poświęcić uwagę na zwiedzanie zabytkowych cerkwi.

You may also like...