Zdarzają się w życiu takie chwile, kiedy potrzebujemy wsparcia

Zdarzają się w życiu takie chwile, kiedy potrzebujemy wsparcia, kiedy pragniemy komuś się zwierzyć, zaufać. Takim przyjacielem, zawsze gotowym, by nam pomóc, szczerym i nie oczekującym niczego w zamian jest Bóg. I o tym właśnie jest tekst pieśni.

Tekst prosty, a jakże wiele przekazujący! To niesamowite, jak wiele można wyrazić w kilku prostych zdaniach! Przyjaciela mam chwyty to zaledwie kilka akordów, dzięki czemu pieśń jest łatwa w wykonaniu.

Tak wiele prawdy wypowiedzianej w kilku słowach – tak można podsumować “Przyjaciela mam”. Bo to właśnie Bóg podaje nam swoje ramię, kiedy tego potrzebujemy. Wystarczy się do niego odezwać, On zawsze czeka i jest najbliżej. Jest z nami zawsze, musimy tylko mu zaufać i spróbować Go odnaleźć. W natłoku codziennych obowiązków nie zawsze mamy na to czas, zapominamy o zwykłej modlitwie. Bóg jednak czuwa i jest gotowy podać nam swoje ramię.

Bóg jest zawsze przy nas, na dobre i na złe. Jest naszym przyjacielem – prawdziwym, bezinteresownym. Jego ramię jest naszą podporą. I już nie ma strachu, bowiem wiemy, że On nad nami czuwa. Musimy się tylko przed nim otworzyć.

 

You may also like...